Fort Centralny

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość

Złom-monter | Wojskowy

avatar


Liczba postów : 22
Zobacz profil autora

PisanieTemat: Re: Fort Centralny   Sob Mar 03, 2018 7:30 pm


A więc biegli. Biegli opętańczo, tak szybko jak tylko mogli. Gąszcz ciał nieosłonięty niczym, ostatnia długa prosta. Adrenalina krążyła w żyłach Artura w każdej chwili spodziewał się ostrzału, był gotów paść i nawet pełznąć w kierunku upragnionych drzwi. Kiedy już myślał, że dadzą radę, że wpadną do magazynu usłyszał znajome dudnienie działka, plującego w nich ogniem ciągłym. W powietrzu zagotowało się od ilości rozgrzanego ołowiu, który przelatywał między nimi, a czasami przez nich. Tu i tam padały na ziemię ciała przebitych kolegów i koleżanek. Krew bryznęła prosto na niego kiedy szeregowy przed nim dostał serię po piersi i spadł Arturowi pod nogi. Ktoś za nim krzyknął i uczepił się rękawa munduru, ale Artur szarpnął rozrywając materiał i gnał dalej.

Kule świszczały przelatując tuż obok albo odbijając się od chodnika. Ktoś wpadł na Artura wywracając ich obu. Żołnierz przekoziołkował razem z kolegą i poderwali się by biec dalej, a właściwie to ten drugi szarpnął medyka pomagając mu wstać. Biegli dalej. Dystans, który wydawał się w perspektywie sprintu śmiesznie krótki, pod ostrzałem dłużył się niemiłosiernie. W końcu obydwaj wpadli do środka wywracając się, wciąż trzymając się za mundury, jakby jeden osłaniał drugiego. Jednak nie obeszło się kompletnie bez urazów, gdyż zbłąkana kula rykoszetowała i rozszarpała ucho Arturowi, rozbryzgując krew dookoła. Młodzieniec złapał się za ucho i krzyknął z bólu, opierając się na czworaka. Krew przeciekała mu między palcami, ale żył. Musiał się wziąć w garść.

Nie widział nigdzie dowódcy, może nie żył, a może był poza zasięgiem wzroku, cholera wie. Musieli coś zrobić, na zewnątrz byli ranni kompani.
Szybko, potrzebujemy granatów dymnych albo EMP żeby wydostać rannych, ktoś tu zna się na SENTINELach – zapytał ubierający się gorączkowo Artur. Ubierał swoją kamizelkę, pas taktyczny, chwycił broń. Zdezynfekował ranę i szybko opatrzył opatrunkiem osobistym, który każdy żołnierz ma przy sobie. Wystarczy w zupełności na razie. Ładował magazynki do ładownic, brał z półek wszystko co może się przydać, szukał granatów odłamkowych, dymnych, cokolwiek a następnie przekazywał je piechurom. Sam zabrał też więcej niż przepisowe 4 magazynki. Wziął sześć zwykłych na pierś, podpięta amunicja przeciwpancerno-zapalająca i pocisk w komorze nabojowej, a w ładownice uniwersalne wcisnął jeszcze cztery magazynki z przeciwpancerną amunicją. Trudno, puste magazynki będzie najwyżej wyrzucał albo chował po kieszeniach, nie ma wyjścia.

Był gotów do działania, rozglądał się za dowódcą. Obejrzał też pomieszczenie, czy są okienka, wyjście na dach. Powinny tu gdzieś być stanowiska dla wartowników, idealne miejsce do prowadzenia ognia. Jeśli nikogo nie będzie w pobliżu to sam przejmie dowodzenie. Tu trzeba działać a nie na dupie siedzieć! W hełmie na głowie owiniętej bandażem i obryzganej krwią musiał wyglądać makabrycznie, ale chyba większość tak wyglądała. W dodatku miał krew na mundurze i chyba dziurę na wylot na nogawce, pocisk musiał przelecieć przez materiał.
Powrót do góry Go down

Złom-monter | Wojskowy

avatar


Liczba postów : 54
Zobacz profil autora

PisanieTemat: Re: Fort Centralny   Sob Mar 03, 2018 8:38 pm

Jak mówi stare ludowe przysłowie, jak nie urok to sraczka. W przypadku Leo złota myśl ograniczała się raczej do "Jak nie jedna seria ołowiu, to druga". Nie żeby mężczyźnie to jakoś straszliwie przeszkadzało. Choć chwila, nie miał jeszcze na sobie Tytana, o Kosiarzu nie mówiąc. Więc tak, wszystko, co odwlekało w czasie moment przywdziania pancerza przeszkadzało. Trzeba jednak Łatce przyznać, ze zawzięty był z niego człowiek. Oberwał, upadł i powstał gotów do działania, do stawiania kolejnych kroków ku magazynowi. Ale nie ma tak łatwo, oj nie. Nie zdołał bowiem ujść nawet metra, kiedy to kolejna mechaniczna konserwa wzięła go na celownik. Nawet w najlepszej kondycji Leo daleko było do osoby zdolnej unikać kul w locie. - Nosz kurwaaa... - mruknął zrezygnowany, gdy usłyszał wystrzał. Może to przez opatrzność, może zrządzenie losu lub najzwyklejszy przypadek seria nie okazała się zabójcza. Bo gdyby Leo wziął i umarł na miejscu byłoby za łatwo. Zamiast tego z jego podbrzusza uczyniono durszlak.
Co go tak właściwie uratowało? Ano inna seria ołowiu, która zmniejszyła celność niedoszłego kata młodego Emersa. Jakby tak blaszaki nie mogły wziąć innego żołdaka i przerobić go na mielonkę. Ech. Może to próba stojąca przed chłopakiem? Jeśli teraz się nie podda, to wszystko będzie dobrze? Bo jak mówi kolejne ludowe przysłowie, do trzech razy sztuka. Tylko czy większe jest prawdopodobieństwo, że trzecia seria pocisków okaże się śmiertelna, czy raczej to, że za trzecim razem Leo dotrze do zbrojowni żywy, bo na całego i zdrowego jest już w chuj za późno.
A skoro o chujach mowa... Zamknęli. Drzwi. Do. Zbrojowni. Acha. Bo w nich strzelali. To w zupełności zrozumiałe, bo przecież Leo leży i się opala. I weź tu człowieku przekonaj się do współpracy z większą grupą.
Kilkukrotnie postrzelony, ale nadal w miarę żywy i świadomy, ruszył raz jeszcze w kierunku magazynu. Nie zaprzątał sobie nawet głowy wstawaniem - czołgał się w nadziei, że da sobie radę. Choć może zdarzy się cud i ktoś postanowi mu pomóc?Nie szata zdobi człowieka. Co innego dobry pancerz.
Powrót do góry Go down

Widzący

avatar


Liczba postów : 87
Zobacz profil autora

PisanieTemat: Re: Fort Centralny   Wto Mar 06, 2018 10:48 am

Śmierć ma pół metra wzrostu

Artur: dzięki pomocy kompana udało mu się dotrzeć do magazynu prawie w jednym kawałku. Niestety już na miejscu jedna z kul go dosięgnęła, mimo wszystko nie wyrządzając poważnych krzywd. Mógł wziąć się w garść i planować co dalej robić. Dowódcy oddziału nie było widać, każdy z obecnych wydawał się tak samo przerażony i skonfundowany zaistniałą sytuacją. Na szczęście osoba, która była odpowiedzialna za wydawanie rozkazów nie zginęła. To był ten przyjaciel, który uratował medyka przed ostrzałem. Zanim zaczął wydawać rozkazy pomógł Arturowi się opatrzyć by całość przebiegła sprawniej. Następnie rozejrzał się po twarzach, tych którzy ocalali. Wtedy odezwał się Hawkwood, mężczyzna zmierzył go szybkim spojrzeniem.
- Słyszeliście? Na zewnątrz są ranni. Thomson idź po granaty EPM! Gawriłow i Sky po amuncję przeciwpancerną! Rozniesiemy to żelastwo. Janes pilnuj drzwi i oczekuj na dalsze rozkazy z Hawkwood. Być może ktoś jeszcze dołączy - po tych słowach zwrócił się bezpośrednio do Artura i wskazał palcem niedaleką półkę - Tam jest twój sprzęt -
Odwrócił się i pogonił resztę do dalszej części magazynu w poszukiwaniu wszystkiego co pozwoli powstrzymać roboty kupując trochę czasu tym, którzy muszą je dezaktywować. Poza tym były jeszcze inne grupy, które musiały dostać się do środka.
- Pod drzwiami jest ranny! - rzucił Janes, który zauważył przez dziurę zmagania Leo, następnie otworzył drzwi i po prostu wciągnął go do środka.

Leo: dopiero jak się doczołgał te kilka metrów mógł zauważyć co powstrzymało SENTINEL przed zabiciem go. Mianowicie drugi robot. Była to dosyć przerażająca walka, tym bardziej, że strzały rozsiewały się na około grożąc trafieniu w Leo po raz kolejny, a struga krwi jaką za sobą ciągnął była wystarczającym argumentem za tym by unikać kolejnych strzałów. Chłopak z jego wręcz nieludzką wytrzymałością dał radę mimo tak poważnych ran dostać się pod drzwi magazynu, ale na jego wołanie nikt nie odpowiedział. Dookoła było za głośno od strzałów i zgrzytów metalu ocierającego się o metal. Kałuża pod jego brzuchem niebezpiecznie się powiększyła. Na zewnątrz czekał prawie dwie minuty. Nie mógł wiedzieć że wtedy były wydawane rozkazy, a medyk w jego grupie sam siebie musiał opatrzyć. Ale drzwi się w końcu otworzyły. Oberwał całym impetem w głowę, co zamroczyło go nie na żarty, ale nie miał czasu się wkurzać, bo "portier" złapał go za szmaty i wciągnął do środka chowając go przed pewną śmiercią. Poraniony Leo prezentował się niezbyt obiecująco, a dokładniej tak prezentowało się pięć dziur na jego brzuchu. Ale przynajmniej ludzie nie byli chujami.

Czas na odpis: 24hWe were weak.
Powrót do góry Go down

Złom-monter | Wojskowy

avatar


Liczba postów : 22
Zobacz profil autora

PisanieTemat: Re: Fort Centralny   Wto Mar 06, 2018 12:04 pm

Ranny? Artur odwrócił głowę w tamtym kierunku i przeraził się tym co zobaczył. Jeśli ten gość spróbuje zrobić jakikolwiek gwałtowniejszy ruch, flaki prawdopodobnie same wypłyną w rejs poza jamę brzuszną. Rejs po ogromnej kałuży krwi, którą facet zostawiał pod sobą! Artur dziwił się, że gość jeszcze oddycha, według wszelkich norm powinien być już nieprzytomny albo martwy. Tym bardziej nie było czasu do stracenia! Wskazał Janesowi miejsce kawałek od drzwi i kazał mu go tam przesunąć, możliwe delikatnie, a on w tym czasie pobiegnie po opatrunki.

W istocie miał w zanadrzu coś więcej niż tylko opatrunek. Miał Zaawansowany zestaw pierwszej pomocy "Lazarus", który z pierwszą pomocą wspólną miał tylko nazwę. Ściskając torbę w garści podbiegł do rannego i ukląkł przy nim.
– Nie ruszaj się, zaraz wstrzyknę Ci Painkillery i postawię Cię na nogi. Tylko się nie przeszkadzaj bo amputuje Ci też drugą nogę. – powiedział do pacjenta, o czym udrożnił mu drogi oddechowe – potrzebuję dodatkowej pary rąk, ktoś musi go przytrzymać! Zaśmiał się nerwowo i otarł spocone czoło. To żart, nie utnę Ci nóg – zapewnił rannego, nie chcąc go jeszcze bardziej terroryzować – Musiałem jakoś odreagować.
Począł analizować stan rannego. Masa draśnięć - zignorować. Śledziona trafiona, możliwe połamanie żebra, dużo krwi. Cztery strzały w podbrzusze, blisko miednicy, szczęście miał. Trochę niżej a wykrwawiłby się przy czołganiu a rekonwalescencja nawet przy dzisiejszej technologii zajęłaby miesiące jeśli nie ponad rok. Najpierw znieczulić, do tego trzeba było autostrzykawy, którą podał dożylnie. Następnie założyć rękawiczki i wyjąć kule z ciała, jeśli jakieś jeszcze zostały. Szczęśliwie nie dostał w płuca, odma nie była, problemem. Następnie na szybko zatamował krwawienie, byle wytrzymało kilka minut. Jedyne co zostało, to podanie serum z Lazarusa. Wziął potrójną autostrzykawkę i wbił gościowi w udo, podając całą dawkę, jak w instrukcji. Po takiej ilości regeneratorów tkanki, sztucznej krwii i adrenaliny powinien wstać gotowy do akcji.

Artur zdjął zakrwawione rękawiczki i wyrzucił w kąt. Lazarus powędrował do torby, która wisiała z tyłu, na pasie. Rozejrzał się dookoła, szukając wzrokiem wodza i czekając na dalsze rozkazy.
Powrót do góry Go down

Złom-monter | Wojskowy

avatar


Liczba postów : 54
Zobacz profil autora

PisanieTemat: Re: Fort Centralny   Wto Mar 06, 2018 11:53 pm

Pełznąc w kierunku zamkniętych drzwi Leo zaczynał rozumieć, co takiego czują wszystkie małe żółwie pełznące powoli w kierunku upragnionego oceanu. Słaby i bezbronny w porównaniu do swoich metalowych oprawców mógł tylko liczyć na to, że uda mu się przeżyć jakimś szczęśliwym trafem. Przeżył już na tym łez padole dwadzieścia trzy lata, dlaczego więc miałby odpaść tym razem? Kilka ton stali wgniatających ludzkie ciało w ziemię stanowiło całkiem solidną odpowiedź. A z drugiej strony, to właśnie kolejne kilka ton uratowało mu uprzednio dupę, posyłając serię w stronę pierwszego SENTINEL'a. Głupio byłoby zmarnować ten wspaniały uśmiech losu.
Kilka metrów, tak blisko, a tak daleko. A wrota nadal pozostawały zamknięte. Może naprawdę lepiej byłoby się położyć i przestać się opierać? W tej sytuacji śmierć wydawała się całkiem miłą alternatywą. Żadnego zmęczenia, bólu, obfitego krwotoku. A gówno prawda, mózg Łatki działał na pełnych obrotach, mobilizując resztę potraktowanego niczym szmatę do podłogi ciała, by zdobyło się na jeszcze jeden niewielki wysiłek i przebrnęło parę ostatnich podciągnięć.  Potem tylko uwiesić się klamki czy uchwytu, podciągnąć i wpaść do środka. A potem zapakować się w pancerz i ruszyć do walki. Heh.
Leo nie zdołał jednak wprowadzić swojego genialnego planu, bo drzwi otworzyły się gwałtownie uderzając go w głowę. Tym razem nie zdążył nawet pomyśleć o kurwa i było już po wszystkim. Zamroczony i wyssany z życiodajnej czerwonej papki mężczyzna nie ogarniał zbytnio, co się z nim dzieje. Ktoś coś do niego mówił, potem coś z nim robił. Poczuł ukłucie, a już po chwili oddalił się od bólu za lepką i czarną osłonę. To pewnie dzięki środkom przeciwbólowym nie zwyzywał ani medyka, ani reszty chujków siedzących bezpiecznie w środku.
Musiał jednak przyznać, że zajmujący się nim mężczyzna znał się na rzeczy - działał szybko i pewnie, a przynajmniej tak wydawało się Leo, bo całkiem szybko wrócił do pełni świadomości.
-Dzięki za pomoc. - wymamrotał w stronę medyka, który już czekał na dalsze rozkazy przywódcy. Choć jak znajdę tego, który mnie jebnął drzwiami... Sama wizja była na tyle pozytywna, że Łatka pokusił się o próbę powstania. Jak nie wyjdzie to trudno, spróbuje jeszcze raz, a potem dowlecze się do swojego ekwipunku. W końcu będzie mógł założyć ten cholerny pancerz! A do tego jeszcze dozbroić się jak trzeba. Na konserwy hukowe i błyskowe zdadzą się na nic, ale tradycyjne i granaty EMP będą jak znalazł. Gdyby jeszcze tylko zbrojownia miała jakieś wyjście prowadzące na dach skąd w spokoju mógłby się rozejrzeć i zacząć walkę odwetową... Ach, marzenie.Nie szata zdobi człowieka. Co innego dobry pancerz.
Powrót do góry Go down

Widzący

avatar


Liczba postów : 87
Zobacz profil autora

PisanieTemat: Re: Fort Centralny   Czw Mar 08, 2018 9:04 pm

Śmierć ma pół metra wzrostu

Leo: Chłopak miał za sobą podróże do opuszczonych miast gdzie testował swój pancerz i spuszczał soczysty wpierdol każdej dzikiej istocie, która miała w planach w jakikolwiek sposób zrobić mu krzywdę. Bawił się świetnie sam ze sobą i nie potrzebował jakiegokolwiek wsparcia. Dziecko z laboratorium. Tym razem jednak było inaczej. O mały włos uniknął śmierci i to nie była zasługa jego umiejętności, które w tej chwili okazały się nic nie warte. Gdyby nie drugi SENTINEL, to ostrzał okazałby się śmiertelny. Gdyby nie Artur umarłby w kałuży krwi i własnych jelit (notabene jak przewrócono go na plecy miał całkiem przyjemny widok na jedną z części śledziony) próbując sięgnąć jakiejkolwiek szmaty by zatamować krwotok.
Na szczęście nie był tym razem sam, a osoba, która się nim zajęła naprawdę znała się na rzeczy. Nie minęło kilka minut, a Leo poczuł jak jego skóra zaczyna się zarastać w tempie, który nawet dla takiego człowieka jak łatka mógł być zastraszający i bolesny. Komórki mnożyły się na potęgę zamykając ranę od środka. Naczynia krwionośne, mięśnie, tkanka łączna. Ciągnęło gorzej jak przy świeżych szwach, ale było zadziwiająco dobrze. Tak dobrze, że postanowił wstać, niestety ten ruch spowodował zawroty głowy i falę gorąco ogarniając jego ciało. Serum Lazarusa dalej siało zamęt, a adrenalina w nim zawarta powodowała drżenie rąk i potęgowała agresję jaką miał w sobie Leo. Po piętnastu minutach jedynie co pozostanie po postrzałach były płytkie rany skóry, na które serum nie zadziałało z powodu odcięcia ich od głównego krwiobiegu.
Podczas gdy Łatka w swojej upartości dochodził do siebie i wstawał naprzemiennie, to zaczęli dobiegać kolejne grupy. Sądząc po odgłosach jakie dochodziły zza drzwi nie mieli łatwiej od Artura i Leo.

Artur: Podziw dla medyka, który w takiej sytuacji zdołał utrzymać zimną krew. Mimo niezbyt przyzwoitego żartu doprowadził mężczyznę do porządku i mógł obserwować jaki skutek przynoszą jego działania, a był on niesamowity. Prawdopodobnie nie pierwszy raz używał serum, a takie efekty miał okazję widzieć tego typu regenerację. Tajemnica przeżycia Leo rozwiązana. Wynaturzenie genetyczne z sortu tych, o których nasłuchał się na uczelni. Ale nie było zbytnio czasu by się roztrząsać nad swoim pierwszym pacjentem.
Wzmożone strzały, walenie do drzwi i krzyki jednoznacznie sugerowały, że nadciągają kolejne grupy. Wpadali do środka spłoszeni i zdyszani. Przerzedzeni nie mniej niż drużyna medyka. Niestety nigdzie nie było widać dziewczyny, z którą się pożegnał. Jej ludzi również nie. Za to przyszedł mu z pomocą inny lekarz i wspólnie mogli zacząć zajmować się obecnymi. Nie byli tak ciężko ranni jak Leo niektórzy nawet nie potrzebowali opieki. W sumie dwanaście osób do łatania, a reszta ruszyła w stronę półek z magazynu poganiana przez swoich dowódców, albo instynktem samozachowawczym. Wystarczyło ciut więcej paniki a pozadeptywaliby się nawzajem. Na szczęście poczucie bezpieczeństwa pozwalało zachować zdrowy rozsądek.
To właśnie podczas tej szalonej gorączce walki wparowała kolejna grupa. TA grupa. Jeden, drugi, trzecia, czwarty, ale po medyku ani widu ani słuchu. SENTINEL na placu było o wiele więcej niż wcześniej, kto zostanie za zewnątrz ten zginie. I wtedy drzwi się rozchyliły i pojawiła się ona trzymając pod ramię inną dziewczynę, która najwyraźniej miała bliżej niż dalej. Wrzuciła kompana do środka i już miała się bezpiecznie prześlizgnąć do magazynu, kiedy został posłany w jej stronę ostrzał. Duży kaliber przeszedł kilkanaściekrotnie przez ciało dziewczyny odbijając się od metalowych drzwi siejąc panikę wśród rannych. Nie wiadomo czy krzyki były spowodowane bólem przy trafieniu, czy strachem. Każdy strzał odbijał się konwulsjami w martwym już ciele kobiety, by po chwili pozwolić jej opaść na ziemię blokując wejście.
- Zamykaj te pierdolone drzwi! - wrzasnął ktoś i zaczął się szarpać z metalowymi drzwiami raz po raz ściskając ciało medyka, aż w końcu polała się krew mocząc co bliżej siedzących.
Sytuację opanował jakiś żołnierz, który kolokwialnie wypchnął zwłoki za drzwi i je zatrzasnął.
Wtedy zapadła grobowa cisza.We were weak.
Powrót do góry Go down

Złom-monter | Wojskowy

avatar


Liczba postów : 22
Zobacz profil autora

PisanieTemat: Re: Fort Centralny   Sob Mar 10, 2018 10:59 am


Roboty nie brakowało, wszędzie byli ranni, wszędzie była krew. Podłoga była śliska od niej. Tutaj zatamować krwawienie, tam użyć zszywacza, komuś wstrzyknąć painkillery. Cały czas, w każdej wolnej chwili Artur rozglądał się za towarzyszką. Poważnie się niepokoił, jak o nikogo innego w oddziale. Co go obchodził jakiś trep, którego znał dwa miesiące. Ale on i ona? Znali się już trochę. No, może nigdy nie byli specjalnie blisko, ale liczy się. Nie ważne. Czemu w ogóle zaprzątał sobie czymś takim głowę?

Wtem, do magazynu wpadła kolejna grupa. Pierwszy, drugi, trzecia, czwarty... Nie wyglądało to dobrze. Już kiedy stracił nadzieję do sali wbiegła jego koleżanka, trzymając ranną osobę. Bohaterka prawdziwa, anioł stróż, można powiedzieć. Wstał od rannego z uśmiechem i zobaczył... to. Pociski wpadły przez otwarte drzwi, rykoszetując od przeszkód, i szatkując cokolwiek po drodze. Półki się przewracały, broń wywracała, ludzie padali na ziemię ta odłamki latały w powietrzu. Odłamki? Nie tylko one... Wnętrzności dziewczyny też zaczęły fruwać po pomieszczeniu, kiedy cała ta kanonada przeszyła jej pierś. Nie cierpiała długo. Jej układ nerwowy prawdopodobnie nie wytrzymał po kilku strzałach i wyłączył mózg. Prawdopodobnie. Niemniej na ziemię padła już martwa. Artur też już leżał. Nie wiedział czy krył się przed ostrzałem, czy to po prostu szok zwalił go z nóg. Wpatrywał się w szkliste, zimne oczy dziewczyny, a po jego twarzy spłynęły pojedyncze łzy, żłobiąc jasne doliny w brudzie i krwi, które miał rozsmarowane na twarzy. Nie pozwolił sobie na zbyt wiele. Zadrżał, uronił jedną czy dwie łzy i podniósł się z trudem z ziemi. Drzwi zostały zatrzaśnięte.

Artur nie mógł patrzeć na to co robił jakiś żołnierz z ciałem dziewczyny. Czy on ocipiał?! Kiedy drzwi się zamknęły wstał, podszedł do typa i pchnął oburącz. Podbiegl do niego i złapał go za kołnierz unosząc pięść jakby chciał mu przywalić w tę obmierzłą gębę.
– Ty chuju złamany, cwelu, kurwo niemyta! Zaraz ja Ci tak przypierdolę drzwiami, rozumiesz kurwa – wykrzyczał w twarz mężczyźnie – psy cię kurwa wychowywały, bo ja nie wiem gdzie takich jak ty się robi. Gdzie jakiś honor żołnierza, poszanowanie towarzyszy broni?! Twojej matce też możemy Cię w worku odesłać, w kawałkach jak chcesz!
Puścił go, rzucając na ziemię. Nie był warty tego. Ludzie patrzyli, chuj z nimi. Nie obchodziło go to. Konsekwencje. Trudno, nie mnie rozwalą i tak nie chciałbym służyć z takimi jak on.
– Śmieć – powiedział jeszcze pod nosem i spojrzał na żołnierza, który butem wypchnął zwłoki. Było to niepewne spojrzenie. Kryło się w nim nieco wrogości za to obejście się z nią buciorami, ale jednocześnie wdzięczność za powstrzymanie tej profanacji zwłok. Zrobił pojednawczy gest ręką. Do niego nic nie miał. Odszedł kilka kroków i siadł ciężko na ziemi, ocierając twarz rękawem żeby ukryć łzy smutku i wściekłości. Jedyne co udało mu się osiągnąć to rozsmarować na sobie jeszcze więcej krwi. Obrzucił innych spojrzeniem. Pewnie niektórzy myślą, że jestem słaby, może inni, którzy jak ja, boją się, myślą podobnie jak ja. Prawda jest taka, że od dawna nie było konfliktów. Ludzi gotowych na to było niewielu i większość czekała dopiero pierwsza trudna reakcja, zderzenie z rzeczywistością. Nie był jedynym, który przeżywał nagłą napaść robotów.
Powrót do góry Go down

Złom-monter | Wojskowy

avatar


Liczba postów : 54
Zobacz profil autora

PisanieTemat: Re: Fort Centralny   Nie Mar 11, 2018 9:19 pm

Jest w życiu każdego człowieka taki moment, kiedy puszczają nerwy, a cegły muru stabilnej psychiki zaczynają się wykruszać jedna po drugiej. Dla wielu spośród zgromadzonych w magazynie broni ten moment nadszedł właśnie teraz. Leo nie dziwił się im nawet - jasne, armia jak i całe społeczeństwo Emersów był wychowywane i szkolone w duchu nieustannej gotowości do walki o swój dobrobyt. Do tej pory jednak ludzkość nie stanęła przed tak wielkim zagrożeniem i to do tego wyhodowanego na własnej piersi. Istnienie potworów w lesie czy tych wariatów mówiących o pokoju - jasne, byli gdzieś w świadomości każdego złom-montera, ale to roboty stanowiły w tej chwili realne zagrożenie, które wyrosło znikąd.
Dodając do tego znaczną utratę krwi w wyniku otrzymanych uprzednio ran, a także epizod związany z czołganiem się do zbrojowni, zamknięcie drzwi przed nosem by następnie oberwać nimi w głowę. Cóż... Leo miał pełne prawo roześmiać się na całe gardło widząc, co dzieje się z ciałem martwej sanitariuszki. Nie było mu wcale do śmiechu, ale musiał znaleźć ujście dla kłębiących się w nim emocji. Na szczęście dla niego w ogólnym zamieszaniu raczej nikt nie zwróci na niego uwagi. Z resztą, może i chciał zawyć ze wszystkich sił, ale że tych miał po ostatnich przeżyciach mało, to udało mu się osiągnąć jedynie kilka cichych dźwięków.
Nie udało jej się, jak wielu innym. Tylko po chuj ten facet wolał przerżnąć ją drzwiami, zamiast po prostu wciągnąć zwłoki? Panika? Pewnie tak. Co nie zmienia faktu, że morale w grupie upadły i sobie głupi ryj rozwaliły. I choćby dlatego mężczyzna wolał pracować sam. Tymczasem jednak, niezrażony poprzednimi porażkami, Leo dalej próbował poderwać się na równe nogi. Jeśli pierwszy punkt zostanie w końcu zrealizowany, to może nawet uda mu się przywdziać pancerz, uzbroić się po zęby i rozejrzeć za dogodnym miejscem do rozpoczęcia akcji odwetowej na stalowych puszkach. Ciekawe tylko, ile osób straci w Rule głowy po tym, jak sytuacja się uspokoi. Bo przecież ktoś musiał te cholerstwa obudzić ze służalczego letargu, ne? I dlatego pancerze były lepsze - nie miało co się w nich zbuntować. Choć może warto by rozważyć wmontowanie systemu katapulty w planowanych modelach z serii Colossus?

Nie szata zdobi człowieka. Co innego dobry pancerz.
Powrót do góry Go down

Widzący

avatar


Liczba postów : 87
Zobacz profil autora

PisanieTemat: Re: Fort Centralny   Sro Mar 14, 2018 10:46 pm

Śmierć ma pół metra wzrostu


Widok zabitej towarzyszki nie był niczym przyjemnym. Krzyk, wrzask i ogólna dezorientacja ogarnęły całe pomieszczenie. Ale po wrzasku Artura i jego złości zapadła cisza, której nie dało się opisać. SENTINEL już nie strzelały, ludzie siedzieli cicho jak myszy pod miotłą. I pewnie wszyscy trwaliby w tej ciszy gdyby z góry nagle nie zszedł dowódca, który zobaczywszy sytuację jaka ma miejsce w magazynie mocno się zdenerwował.
- Czy jesteście na wakacjach, czy w środku walki? Każdy kto jest zdolny do walki ma się uzbroić i ruszać na górę. Bronie przeciwpancerne i granaty EPM. Medycy zostają tutaj -
Po tych słowach ruszył na górę, ale jak nie było odzewu, to tylko się odwrócił.
- Już! -
Rozpoczął się harmider każdy ruszył szukać swojej broni by nakopać do dupy tym robotom.

Artur: Po ciszy jaka nastała podczas jego wybuchu złości nie było ani śladu. Już po paru minutach ostał się tylko on, jęki rannych i strzały z broni, która została uruchomiona. Nie miał jednak czasu na wsłuchiwanie się w odgłosy walki. Byli ranni, którymi trzeba było się zająć w tym kobieta, za którą poświęciła się sanitariuszka. Krwawiła obficie z głowy, ale największym problemem było przebite płuco i oddech, który powoli zanikał. Poza tym było jeszcze siedem osób z postrzałami z czego jeden mężczyzna nadal miał odłamki pocisku utkwione w udzie. Medyk wraz z towarzyszami musiał szybko wybierać komu pierwszemu udzieli pomocy, a reszta również patrzyła na to pobojowisko nie wiedząc w co ręce włożyć.
Później nadejdzie czas na opłakiwanie. Teraz trzeba było się zająć dwoma przypadkami kryzysowymi i pozostałymi osobami. Któremu z nich Artur wstrzyknie serum Lazarusa?

Leo: Podczas tej całej akcji Leo próbował wstać, ale raz po raz mu się nie udawało. Ból w brzuchu przypominał ten ze świeżo nałożonych szwów, które grożą zerwaniem przy każdym ruchu. Nawet jeśli adrenalina buzowała w jego żyłach wstał dopiero po entym podejściu, ale mu się udało. Rozkaz był jasny, a pancerz naprawdę niedaleko. Wręcz na wyciągnięcie ręki, co tylko zachęcało Leo do stawiania kolejnych kroków mimo bólu.
W pewnym momencie rozległ się huk metalu uderzającego o ziemię, a potem kolejne strzały. Najwyraźniej granaty rzucane z dachu zaczynały przynosić skutek. Jeszcze trochę i dla Łatki nie zostanie żadnej zabawy.
Tylko dlaczego ci informatycy tak bardzo się opierdalali i jeszcze nie wyłączyli tego skurwysyństwa?We were weak.
Powrót do góry Go down

Złom-monter | Wojskowy

avatar


Liczba postów : 22
Zobacz profil autora

PisanieTemat: Re: Fort Centralny   Czw Mar 15, 2018 4:27 pm

Rozkazy wydane, trzeba działać, nie ma czasu na złość. Ktoś musi uratować życie tym ludziom, a ten ktoś to on i pozostali medycy. Przejął inicjatywę.
– Ty – wskazał najbliższą osobę – zestaw do odbarczania odmy dla tej kobiety, opatrunek na głowę, już!
Sam ukląkł przy mężczyźnie z silnym krwotokiem. Wyjął jedną ze swoich staz i założył mu wysoko na udzie, pod samą miednicą. Ścisnął mocno i napisał markerem godzinę.
– Musisz wytrzymać aż dostarczymy Cię do skrzydła medycznego, tutaj Ci tego nikt nie wyciągnie, a już zwłaszcza nie medycy.
Staza miała powstrzymać krwotok, opatrunek miał być dodatkową zaporą. Kawałki kości i pocisku pozostawały w ciele, ale na to nie mógł nic poradzić. Ciekawe jak sobie radzą lekarze? Wstał i aktywował nadajnik w hełmie.
– Dowódca oddziału zbrojowni, Dowódca oddziału zbrojowni, tu GZM. Odbiór – czekał na odzew – niektórych rannych trzeba przetransportować do skrzydła medycznego, żeby lekarze udzielili im pomocy. Nie jesteśmy w stanie zrobić nic więcej.
Powrót do góry Go down

Złom-monter | Wojskowy

avatar


Liczba postów : 54
Zobacz profil autora

PisanieTemat: Re: Fort Centralny   Czw Mar 15, 2018 9:40 pm

Nosz. Ja. Pierdolę. Ile razy można próbować wstać? Co jak co, ale cierpliwość Leo była w tej chwili w gorszym stanie, niż jego organizm. A to już całkiem poważne nadszarpnięcie jego samokontroli biorąc pod uwagę, co ostatnio przeszedł. No ale w końcu mu się udało! No po prostu połowa ludzi w magazynie powinna paść teraz na kolana i podziwiać jego osiągnięcie. A kiedy jeszcze na początku dnia, długo przed zbiórką, mówił sobie, że może warto by od razu pójść na odprawę w pancerzu... Dlaczego nie posłuchał tego przezornego (czy raczej szalonego) głosu jeszcze trochę? Gdyby tylko miał na sobie pancerz w chwili, gdy robotom odwaliło, to cała akcja wyglądałaby inaczej. Kto wie, może nawet miałby jeszcze sprawną śledzionę i kilka blizn mniej?
Cóż, gdybanie nikomu jeszcze dupy nie uratowało, więc czas najwyższy zacząć działać. Powoli i ostrożnie - Łatka nie chciał przecież otworzyć ran - zabrał się do przywdziewania pancerza. Miał go przetestować w tym ogromnym lesie, ale widocznie przeznaczenie miało co do niego inne plany. I tak oto Reaper miał przejść chrzest bojowy w starciu z SENTINEL'ami. Dobre i to.
O ILE W KOŃCU UDA MU SIĘ WEJŚĆ W TEN JEBANY PANCERZ.
Ile to już czasu wszystkie starania i wysiłki Leo mknęły w tym jednym kierunku? Wystarczająco długo, by w końcu założyć swoją drugą skórę i ruszyć do walki. Oczywiście z Asem bądź Zefirem i wystarczająco dużą ilością granatów EMP. Może w końcu dane mu będzie stanąć na dachu budynku i zacząć odgrywać się na blaszakach?Nie szata zdobi człowieka. Co innego dobry pancerz.
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Fort Centralny   

Powrót do góry Go down
 
Fort Centralny
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Proelium  :: Area Nera :: Granica :: Posterunki graniczne-
Skocz do: