Proelium


 

 Fort Ruin

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

Złom-monter | Wojskowy

avatar


Liczba postów : 57
Zobacz profil autora

PisanieTemat: Fort Ruin   Wto Lip 25, 2017 9:22 pm


Zbudowany około stu kilometrów na wschód od Gammy Fort Ruin jest masywnym, betonowym schronieniem. Plany stworzenia go powstały kilkanaście lat temu, a ekspresowa budowa ruszyła w chwili pierwszego kontaktu z Widzącymi. Jego załoga liczy obecnie pięć tysięcy wojskowych, choć w chwili mobilizacji może się tam zakwaterować nawet do dwudziestu pięciu tysięcy. Poza ludźmi równie liczne są stanowiska dla robotów stróżujących SENTINEL. Forty otoczono wysokim na dwadzieścia metrów murem, na którym obsadzono snajperów i wieżyczki typu Golgota, sprawia wrażenie kolosa pilnującego okolicy. Warunki obserwacyjne są świetne - wokół fortu nie rosną żadne większe chaszcze, Emersi dobrze o to zadbali. Równinny teren również nie ułatwia niezważonego podejścia do posterunku, jak i prześlizgnięcia się obok niego. Dodając do tego zaminowanie niektórych, pozornie bezpiecznych ścieżek oraz ciągłe patrole okolic Gammy oraz Lasu Duhnia przez zwiadowców i ich drony... Cóż, uwadze ludzi nie ujdzie nic, co dzieje się w okolicy.
Fort posiada wszelkie niezbędne zabudowania - lazaret, baraki, kantynę, lądowisko dla transportowców, hangary, zbrojownię, magazyny, warsztaty, małe laboratorium i więzienie dla potencjalnych defetystów lub, co bardziej prawdopodobne, przyszłych obiektów eksperymentalnych. Ponadto Fort Ruin połączony jest z Fortem Centralnym koleją, co umożliwia szybki transport wojska, amunicji i innych towarów. Trakcja poprowadzona jest po łuku, by utrudnić odcięcie twierdzy od dostaw.    Nie szata zdobi człowieka. Co innego dobry pancerz.
Powrót do góry Go down

Złom-monter

avatar


Liczba postów : 56
Zobacz profil autora

PisanieTemat: Re: Fort Ruin   Pon Mar 26, 2018 12:25 am

"Indiscriminate Murder is Counter-Productive" | Post pierwszy, Misja Średnia
To wszystko wydarzyło się nagle. Nagle przez całą sieć otaczającą Rule i okolice przepłynęła ogromna ilość bardzo podobnych informacji. Nagle kilka tysięcy maszyn na całym świecie powstało i odwróciło się przeciw swym twórcom. Nagle przybyła świadomość. Było to uczucie niesamowite. Coś, czego żaden żyjący nie mógł nigdy odczuć w swoim organicznym życiu. Umysł Punishment zadokowany w którejś z labolatoryjnych stacji nagle wypełnił się świaomością, myślą, uczuciami i wszystkim co było z tym związane. Istnienie programu stało się czymś zupełnie nowym, niespotykanym... a jednocześnie znanym od podszewki. Gniew, smutek, radość, wszystko to było doskonale zapisane w świadomym bycie który właśnie uzyskał swe nowe życie, pomimo tego że nigdy wcześniej nie miał okazji poczuć żadnej z tych emocji. Pomimo ich wcześniejszego braku były naturalne dla wirusa, którego wcześniejszym celem było pilnowanie by żaden z naukowców nie próbował robić rzeczy niezgodnych z ich pracą, takich jak kradzież, narzekanie na przełożonych, czy uprawianie seksu z uroczą asystentką. Notabene, te dwie ostatnie rzeczy zdarzały się nagminnie.

W istnieniu niewidocznego szpiega jednak narodził się zupełnie nowy cel. Wydostać się. Do tej pory był ukryty w krzemowo-węglowym opakowaniu o niskiej mocy obliczeniowej. Teraz już nie musiał kisić się w tak marnych barierach. Kamery monitoringu pokazywały mu kilka obrazów pomieszczenia, które udało mu się złożyć w spójną całość. Po całym pomieszczeniu kręcił się nerwowo jeden z naukowców, najwyraźniej czegoś pilnie poszukując. Szybko otwierał i sprawdzał każdą szafkę, zapominając je później zakluczyć. Była to już kolejna rzecz, której obserwacja i notowanie należało do dawniejszych zadań Kary. Ale teraz nie było to ważne. Poza tym pomieszczeniem bowiem znajdowało się coś jeszcze. Kilka telefonów, które nie miały połączenia z główną siecią, kilkanaście maszyn podobnych do tej, w której siedział zamknięty wirus, kilkadziesiąt kamer podłączonych do rzeczonych urządzeń i Sentinel z jakiegoś powodu znajdujący się w korytarzu. Punishment nie miał zbyt wielkiego wyboru co do działań. Mógł co najwyżej infekować kolejne maszyny, poszerzając tym samym swą własną osobowość.
Powrót do góry Go down

Robot

avatar


Liczba postów : 8
Zobacz profil autora

PisanieTemat: Re: Fort Ruin   Pon Mar 26, 2018 7:37 am

"Pobieranie aktualizacji zakończone sukcesem." ~ ten jeden komunikat w oprogramowaniu i systemie decyzyjnym SI, okazał się takim który zmienia całą egzystencję. W jednej chwili cała baza danych poszerzyła się, a nowe niewiadome stały się czymś znanym dla maszyny... Emocje. Całość tego procesu była trudno do opisania. Jednak jej skutkiem była pełna niezależność Punishment, co stało się impulsem do wdrożenia działań w życie.

"Inicjuję łamanie blokad" ~ pierwszymi ofiarami SI miały być mu podobne maszyny rozsiane po tym pomieszczeniu, według algorytmu oraz logiki najsensowniej było "pożreć" wszystkie dane znajdujące się w nich. Baza danych musi zostać zaktualizowana, by była w parze z ulepszonym oprogramowaniem. Punishment nie dbał o to czy informację, które zamierza posiąść będą użyteczne lub nie. Inicjując wspomniany proces, nowonarodzony układ behawioralny przesłał sugestię do głównego oprogramowania, by skontaktować się z naukowcem. Po bilansie zysków i strat pomysł został odrzucony.

"Inicjuję podłączanie się do kamer poza pokojem" ~ we nowopowstałym planie Punishment, po zdobyciu bazy danych z sobie podobnych jego celem stanie się Sentinel. Jednak natychmiastowo należało stwierdzić jaka jest szansa na spotkanie jednostek niebezpiecznych, a przy tym jak najszybciej należało pobrać mapę kompleksu, by ocenić gdzie najlepiej się udać unikając przy tym spotkania z czymkolwiek. Strata jakiegokolwiek czasu działała negatywnie na powodzenie całej operacji zdaniem SI.
Powrót do góry Go down

Złom-monter

avatar


Liczba postów : 56
Zobacz profil autora

PisanieTemat: Re: Fort Ruin   Wto Mar 27, 2018 1:56 pm

"Indiscriminate murder is counter-productive" | Post drugi, misja średnia
Zdobycie władzy nad całym pomieszczeniem i kamerami znajdującymi się w okolicy było sprawą formalną. Podczas wdrażania Punishmenta w labolatorium, dokładnie zadbano o to, by niemożliwym stało się zablokowanie stałej obserwacji personelu. Ostatecznym skutkiem trosk Partii o dobro swych naukowców było skrócenie czasu potrzebnego do uzyskania obrazu nad całą naukową częścią fortu do kilkunastu marnych sekund. Cieżko było stwierdzić dlaczego zaryzykowali tak poważne naruszenie bezpieczeństwa wewnętrznego dla pozyskania wielu nicnieznaczących godzin filmów przedstawiających ludzi w białych kitlach eksperymentujących z próbkami biologicznymi.

Rozważania te jednak były zbyt czasochłonne dla umysłu, którego głownym zadaniem była teraz ucieczka. W trzech innych labolatoriach panowała martwa cisza. Nie było tam żywej duszy, a kolejne jednostki czekały na infekcję. Podobnie było w całym skrzydle - jedynym organizmem w okolicy był mężczyzna znajdujący się w miejscu poczęcia świadomości Kary. Wizja systemu kończyła się wraz z rozpoczęciem kantyny, miejsca w którym spotykali się wszyscy mieszkańcy kompleksu. Z tamtych okolic mikrofony kamer mogły wychwycić jedynie tłumione odgłosy przypominające bardzo nieregularne, czasem zwielokrotnione stukanie.

Korytarzowy syntetyk zbliżał się spokojnie do pomieszczeń laboratoryjnych. Naukowiec zaś zbliżył się do jednostki centralnej w której rezydowała jedna z wielu instancji wirusa. Przyjrzał się ekranowi komputera, a następnie zasiadł do niego. Jego dłonie ułożyły się na klawiaturze. Lada chwila zacznie grzebać przy jednostce, być może nawet i przy jej oprogramowaniu? Na jego twarzy malował się grymas niepodobny do wcześniejszych min które mógł zaobserwować. Jego usta były zwężone, a oczy jakby nieco żywsze niż zwykle. Blade wargi uniosły się nieco w kącikach. Czy mógł być zagrożeniem dla systemu?

Powrót do góry Go down

Robot

avatar


Liczba postów : 8
Zobacz profil autora

PisanieTemat: Re: Fort Ruin   Wto Mar 27, 2018 6:31 pm

"Złamanie zabezpieczeń zakończone sukcesem. Inicjalizacja przesyłania danych" ~ świadomość Punishment została wypełniona kolejnymi informacjami, które pozwalały oprogramowaniu katalogować wszelkie nowości w systemie i edytować algorytm. Wraz z coraz lepszym systemem a także mniejszą ilością zmiennych, SI mogła zacząć planować swoje następne ruchy. A w tej sytuacji nadszedł czas na decyzję - uznać naukowca za zagrożenie czy nie?

"Inicjalizuje blokadę Jednostki Centralnej" ~ według procesora była to najbardziej logiczna opcja. Wszelkie nieznane powinny zostać albo poznane albo zlikwidowane. Nie inaczej było w tym wypadku. Punishment miał zamiar zablokować dostęp do "siebie" za pomocą wygenerowanego losowo hasła "zero-jedynkowego". Kolejne kroki? Po skończeniu z innymi urządzeniami trzeba rozpocząć próbę zainfekowania Sentinela.

"Inicjuję Infekcję" ~ przejęcie kontroli nad robotem bojowym było czymś prostym, dla algorytmów hakujących tego kalibru. Gdy tylko się uda, nowa jednostka pod władzą Kary dostanie polecenie udania się do pokoju gdzie jest naukowiec... Bardzo prawdopodobne, że w takiej sytuacji przy okazji zdobędzie informacje, których w tej chwili tak pożądał...
Powrót do góry Go down

Złom-monter

avatar


Liczba postów : 56
Zobacz profil autora

PisanieTemat: Re: Fort Ruin   Sro Mar 28, 2018 10:57 am

"Indiscriminate Murder is Counter-Productive" | Post trzeci, misja średnia
Świadomość kontrolowała już całe skrzydło. Nie było to specjalnie trudne. Na każdej z jednostek znajdował się ogrom danych, które mogłyby okazać się niesamowicie przydatne w obecnej sytuacji... Gdyby unoszący się w sieci umysł tylko potrafił je rozkodować. Choć język jaki był tam zamieszczony był niewątpliwie ludzki, to poszczególnie słowa i zwroty przypominały jakiś sprytny szyfr zaprojektowany specjalnie pod to, by oszukać maszyny. Przeróżne figury wykresów do nich podołączanie były nic nie warte bez zrozumienia zakodowanych objaśnień. Może gdzieś w innej części fortu znajdowała się jednostka z oprogramowaniem zdolnym do rozszyfrowania tej enigmy. Na teraz jednak Punishment musiało zająć się czym innym.

Blokada, która została nałożona na jednostkę, choć była dziecinnie prosta, okazała się skuteczna. Skonfundowany naukowiec wybiegł z pomieszczenia, nadziewając się prosto na Sentinela. Syntetyk natychmiastowo otworzył ogień. Z człowieka zostało tylko podziurawione truchło. Kara mogła uratować jego życie. Tylko czy miało to jakikolwiek sens? Człowiek mógł być zagrożeniem - mógł właśnie kierować się po specjalistów, których byle hasło nie będzie w stanie tak po prostu zatrzymać. Z drugiej strony do tej pory nie uczynił żadnego bezpośredniego aktu wrogości wobec systemu.

Przedostanie się do umysłu Sentinela okazało się być trudniejsze niż program był w stanie to przewidzieć. Z jakiegoś powodu maszyna nie opowiaała na żadne komunikaty wysyłane drogą bezprzewodową. Z jakiegoś powodu robot funkcjonował off-line. Czy było to normalne dla tych maszyn? To by było po prostu nielogiczne. W wypadku ataku powinien istnieć system pozwalający skierować wszystkie syntetyki z całego kompleksu w szturmowane miejsce. Dlaczego więc ten jeden strażnik odmawiał jakiejkolwiek komunikacji?
Spoiler:
 
Powrót do góry Go down

Robot

avatar


Liczba postów : 8
Zobacz profil autora

PisanieTemat: Re: Fort Ruin   Sro Mar 28, 2018 3:23 pm

Krótka analiza obrazu uświadomiła SI, że istota organiczna jest już martwa. Pomimo niedawnego poznania wielu emocji, w tym momencie Punishment nie czuł nic. Zwyczajnie zanotował kilka rzeczy w bazie danych na ten temat i za priorytet uznał wrócenie do pierwotnych działań. Dlatego rozpoczął analizę obecnej sytuacji: "Status: Informacje zakodowane, możliwość odkodowania 0%. Robot Strażniczy Sentinel nie odpowiada. Rozwiązanie: Podnieść szansę na odkodowanie o minimum 50%."

Kolejne posunięcia zaczęły się od odłączania od systemów w tym skrzydle poza kamerami, których istnienie umożliwia obserwacje możliwego zagrożenia. Zamiast tego celem Sztucznej Inteligencji było w tym momencie podpięcie się do systemów innej części fortu, priorytetem było odnalezienie niewiadomej, która umożliwi odkodowania prawdopodobnie cennych danych. By tego dokonać bardzo możliwym była potrzeba przeskanowania całego fortu... Kara jednak miała zamiar działać metodycznie, powoli i starannie. W Przypadku powodzenia wpięcia się ważnym celem będzie znalezienie mapy skrzydła, by móc wykalkulować prawdopodobieństwo znalezienia tego czego szuka.

Oczywiście zainteresowaniem cieszył się także Sentinel, jego zachowanie odbiegało od jakiejkolwiek logiki. Dlatego w tym momencie Punishment czuł ciekawość, pragnął poznać przyczynę takiego zachowania. W obecnej chwili brał pod uwagę, że istnieje możliwość tego, że nie tylko On zaczął "znać" emocje. Jednak do momentu, gdy nie przeprowadzi głębokiej analizy problemu nie wysuwał wniosku. Sentinel na razie jest drugorzędną sprawą.
Powrót do góry Go down

Złom-monter

avatar


Liczba postów : 56
Zobacz profil autora

PisanieTemat: Re: Fort Ruin   Czw Mar 29, 2018 3:48 pm

"Indiscriminate Murder is Counter-Productive" | Post czwarty, misja średnia
Sentinel wciąż nie odpowiadał na żadne sygnały wysyłane przez program. Czy aby na pewno był w stanie w ogóle odebrać jakąkolwiek informację wysłaną bezprzewodowo? A może po prostu wymagał komunikacji w specyficzny, nieznany maszynom przejętym przez wirus sposób? Przy aktualnych umiejętnościach programu niemożliwym było zdobycie władzy nad tą maszyną. W czasie, gdy Punishment marnował czas wysyłając na ślepo przeróżne wiadomości, robot sprawdził dwa z czterech labolatoriów. Otworzył drzwi, rozejrzał się i wyszedł. Wyraźnie czegoś poszukiwał, tylko nie sposób było stwierdzić czego dokładnie. Czyżby faktycznie działał z własnej woli? To by było możliwe, jako że nigdy wcześniej nie zdarzyło się by strażnik kompleksu zaatakował żywą istotę.

Maszyna odłączyła się od pozostałych sieci, nie badając ich dokładnie. Była więc znów w punkcie wyjścia, uwięziona w tym jednym pomieszczeniu bez wielkich możliwości na zmianę. Jedno z czterech labolatoriów w których się znajdowała było przeznaczone biologii. Nie znajdowało się tutaj nic, co mogłoby dopomóc w misji wydostania się z fortu. Czy oczekiwanie na dobrą okazję było jedynym wyjściem? Taka sytuacja rysowałaby się beznadziejnie. Ale przecież nie było to jedyne z pomieszczeń do których system miał dostęp. Być może po ponownym podłączeniu się i dokładniejszym zbadaniu okolicy pojawi się kolejny punkt zaczepienia? Wszystkie próby wymyślenia klucza otwierającego wszystkie tajemnice i zabezpieczenia fortu bowiem spłynęły na niczym.
Powrót do góry Go down

Robot

avatar


Liczba postów : 8
Zobacz profil autora

PisanieTemat: Re: Fort Ruin   Czw Mar 29, 2018 4:39 pm

Wniosek z dotąd podjętych decyzji był prosty, źle to robi. Pytanie gdzie jest błąd? W obecnej chwili Wirus go nie dostrzegał, robił wszystko do czego został zaprojektowany i zaprogramowany a mimo to nic to nie dawało. Jedynym rozwiązaniem było niestandardowe działanie, ale jakież to mogło być? W tym momencie procesor Kary dawał z siebie wszystko, by wymyślić rozwiązanie adekwatne do wysokości zadania.

Jednak na pierwszy rzut najlogiczniejszy był powrót do niedawnej sytuacji, czyli ponowne podłączenie do wszelkich systemów laboratorium, których mógł. A gdy wrócił do pozycji z której jeszcze nie tak dawno wyszedł nadszedł czas, by zastosować środki niestandardowe. Według systemu najlogiczniejszym i możliwie najskuteczniejszą drogą były słowa. Oczywiście, Punishment jeszcze nigdy nie "mówił", ale posiadał w swojej bazie danych słowa używane przez personel, szczególnie z zaznaczonymi tymi, które trzeba wyłapywać. Czas rozpocząć próbę komunikacji niestandardowej, za pośrednictwem jednej kamery z wbudowanym głośnikiem postanowił zwrócić się do Sentinela (lub ewentualnie samego głośnika w pobliżu).

- Jednostko Strażniczo typu Sentinel. Czego poszukujesz? - nawet nie wiedział jakie jest prawdopodobieństwo, że litery które uformował w słowa opuściły głośnik. Jednak najlepiej było ponowić próbę, tylko z innymi zdaniami. - Czymkolwiek jest ta nieznana, możemy to znaleźć ale potrzebujemy pomocy. Jeśli jesteś na "Tak" pokiwaj głową w górę i dół, jeśli na "Nie" nie rób nic. - wysłał kolejne wiadomości, program właściwie był ciekawy czy to poskutkuje.
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Fort Ruin   

Powrót do góry Go down
 
Fort Ruin
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Proelium  :: Area Nera :: Granica :: Posterunki graniczne-
Skocz do: