Proelium


Share | 
 

 Punishment

Go down 
AutorWiadomość
Punishment
Robot
avatar

Liczba postów : 8

PisanieTemat: Punishment   Czw Mar 15, 2018 9:50 pm

Cytat :
Imię: Żądany plik nie istnieje, lub został przeniesiony...
Nazwisko: Żądany plik nie istnieje, lub został przeniesiony...
Pseudonim Punishment
Płeć: Brak oprogramowania odpowiedzialnego za płeć
Rasa: Sztuczna Inteligencja
Wiek: Kilka godzin
Grupa: Emersi | Roboty
Ranga: SI Hakujące
Miejsce zamieszkania: Brak | Sieci Serwerowe

Wygląd:
Punishment jako SI Hakujące, nie posiada ciała a przez to i wyglądu... Jedynym co można zakwalifikować do tego miana, to wiersze kodu... A ich jest wiele. Ciąg znaków na czarnym tle, jest Nim... Czy coś jeszcze można zakwalifikować do jego wyglądu? Właściwie to "okno programu", gdy zainfekuje cokolwiek posiadającego monitor. W tej formie domyślną grafiką jest wskaźnik poziomu natężenia dźwięku.
Charakter:
Osobowość tego SI opiera się wokół jego nazwy... Kara. Od momentu przejścia w stan aktywny, jedynym celem programu jest "karanie" ludzi. Powód? Brak Danych. Sugerowane wyjście? Pozyskanie Danych. Punishment posiada gwałtownie wytworzoną rządze wiedzy, której istotą powstania była duża ilość niewiadomych. A poza tym? Stara się doprowadzić do zrozumienia komendy "Ukarać Ludzi". I wokół tego oraz wykonania jej koncentruje swoje decyzje oraz wszelkie ruchy.
Przy tym jednak nie posiada uczuć typowych dla istot organicznych, nie czuje nic w stosunku do maszyn, ludzi, widzących, kobiet, mężczyzn czy czegokolwiek. Jednak wraz z wykonywaniem polecenia, z pewnością jego świadomość się wytworzy a charakter zostanie znacznie rozbudowany.

Historia:
Od zawsze istniały komputery i programy do nich stworzone, tak samo jak te pomocne i te złośliwe... Wirusy z pewnością zawsze były niedoceniane, używane zwykle przez "żartownisiów" a rzadziej przez poważne osoby... Jednak prawdą było to, że z pozoru prosta rzecz którą jest Złośliwe Oprogramowanie posiada tak ogromne możliwości. Cóż w końcu innego potrafi wykradać, niszczyć oraz uszkadzać wszelkie dane i programy? A przy tym przeprowadzać wiele takich działań na raz. Brakowało im jednak inteligencji, w końcu były to tylko linijki programu, które podążając według algorytmu miały wykonać kilka czynności. Na tym się kończyło ich działanie.

Co by się jednak stało, gdyby postanowiono zrobić z czegoś tak pozornie prostego, coś równego niemalże prawdziwej SI? Siły Bezpieczeństwa postanowiły stworzyć inteligentne oprogramowanie, które będąc monitorowane przeprowadzi tysiące akcji mających pomóc w zwalczaniu hakerów i wszelkich innych elementów wywrotowych? Tak o to narodził się V-01. Był to pierwszy program wirusowy, który myślał. Oczywiście nie dorównywało zaawansowanym robotom, tą ambicje szybko porzucono. Nie zmienia to jednak faktu, że to Złośliwe Oprogramowanie mogło samoczynnie przeprowadzać działania mające na celu włamanie się do komputerów i wykradnięcie lub skasowanie znajdujących się tam danych. Oczywiście z "sugestią".

Pech jednak chciał, że w momencie pierwszego zastosowania V-01 "coś poszło nie tak". Tym czymś był bunt syntetyków. Ironicznym był fakt, że ofiarą tego buntu stał się także wirus. Ktoś lub Coś nadpisało "troszeczkę" linijek kodu, co spowodowało zmianę priorytetów dla programu... A następnie po aktywacji korzystając z chaosu wdarł się do sieci... A stamtąd miał drogę wolną do spełnienia komendy "Kara".

Dodatkowe:
- Punishment w przypadku dialogu z inną jednostką/osobą mówi o sobie w liczbie mnogiej. Co więcej, z racji braku oprogramowania płciowego często używa naprzemiennie form charakterystycznych dla kobiet lub mężczyzn.
- Wiedza o świecie jest niemalże zerowa. Jedyne co wie to kilka faktów o ludziach i fakt, że wydarzył się bunt robotów.

Atut:
- Bug Robotów

Umiejętności:
- Programowanie
- Matematyka
- Robotyka
- Mechanika
- Fizyka

Technologie:
- Algorytm Hakujący

Słabości:
- Uzależnienie od Sieci - bez jakiegokolwiek dostępu do sieci, Punishment jest odizolowany i praktycznie bezbronny. W przypadku takiej sytuacji w czasie infekcji jakiegoś urządzenia, nie ma możliwości "opuszczenia go" bez wznowienia połączenia.
- Uzależniony od Nośnika - bez posiadania "ciała" Wirus nie jest w stanie wykonywać jakichkolwiek akcji niezwiązanych z hakowaniem. Przy tym jest to jego jedyna droga ucieczki przed eliminacją w przypadku braku połączenia z siecią.
- Charakterystyczny Kod Transmisji Danych - w sytuacji gdy ktoś zapoznany z elektroniką i transmisją danych podłączy się do sieci, to może zaobserwować charakterystyczny kanał transmisji danych między zarażonymi maszynami. Wymiana informacji na jednostkach zarażonych "Punishment" posiada powtarzający się kod polecenia.

Statystyki:
- Siła D
- Szybkość D
- Wytrzymałość D
- Percepcja D
- Intelekt C
- Moc E

Rozliczenia PD: http://proelium.forumpolish.com/t392-status-systemu#1105
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Admin

avatar

Liczba postów : 292

PisanieTemat: Re: Punishment   Sob Mar 17, 2018 8:53 pm

Akcept mechaniczny i fabularny.


Spoiler:
 
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Punishment
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Proelium  :: Offtop :: Archiwum-
Skocz do: