Sandbox D&D

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

Złom-monter | Wojskowy

Liczba postów : 34
Zobacz profil autora

PisanieTemat: Sandbox D&D   Czw Lut 22, 2018 9:07 pm

Czołem Panowie i Panie! Nie wiem jak pójdzie z bitewniakiem, ale mogę zaproponować sesję D&D sandoboxową na roll20, w sobotę wieczorkiem. Jak wam się spodoba pierwsza to będzie można coś kontynuować. Zasady starego D&D, zebrane w Labirynth Lordzie. Dla przykładu podam to: http://bialylew.blogspot.com/2017/09/od-dziedzictwo-ungernow-podsumowanie.html
Podręcznik mogę wysłać mailem, imo 5-6mb. Kto chętny?
Pierwszą sesję proponuję w sobotę.
Powrót do góry Go down

Szaman

Liczba postów : 20
Zobacz profil autora

PisanieTemat: Re: Sandbox D&D   Czw Lut 22, 2018 9:09 pm

Jestem chętna
a tak serio to nie <3

Keep the wild in you.
Powrót do góry Go down

Widzący

Liczba postów : 15
Zobacz profil autora

PisanieTemat: Re: Sandbox D&D   Czw Lut 22, 2018 9:13 pm

ja jestem, ale w sobotę nie mogę xd
Powrót do góry Go down

Złom-monter | Wojskowy

Zobacz profil autora

PisanieTemat: Re: Sandbox D&D   Czw Lut 22, 2018 9:25 pm

To w przyszłą, albo jak zbiorą się dwie osoby chociaż na tę to w tą a reszta dołączy
Powrót do góry Go down

Złom-monter

Liczba postów : 56
Zobacz profil autora

PisanieTemat: Re: Sandbox D&D   Sob Lut 24, 2018 7:22 pm

bump
Powrót do góry Go down

Złom-monter | Wojskowy

Zobacz profil autora

PisanieTemat: Re: Sandbox D&D   Sob Lut 24, 2018 8:52 pm

1.) Nie terazeł
2.) Keraseł
3.) Taulgrym (może?)

Proponuję jutro wieczorkiem roll20 i tworzenie postaci
Powrót do góry Go down

Złom-monter | Wojskowy

Zobacz profil autora

PisanieTemat: Re: Sandbox D&D   Wto Lut 27, 2018 3:47 pm

Hołmrule i info o świecie
1.) Podróże
Przemieszczanie się po mapie dzieli się na tury/dni.
Normalna prędkość Łąki, zwykła pustynia, równiny, zimowe: 3 hexy
Góry: 2 hexy
Lasy: 3 hexy
Pagórki i Lasy: 3 hexy
Góry i Lasy oraz Góry z czapą śnieżną: 1hex, nieprzejezdne
Pagórki: 3 hexy
Pustynia wydmowa i kamienista: 2hexy

Koń +2 do ruchu, w górach +1

2.) Doraźna pomoc
Leczenie po walce:
Ktoś ze specjalizacją medyka może opatrzyć postać lecząc 1k4 ran. Raz na odpoczynek.

3.) Towarzysze broni
Ilość BN, którzy mogą dołączyć do drużyny na czas misji = prema z charyzm lidera. Kradną PD.

4.) Wyszukiwanie chętnych najemników
Wieś: k4 x premia z charyzmy lidera
Miasteczko: k10 x -,,-
Miasto k20 x -,,-
Metropolia k100 x -,,-

Miasto startowe:
Black Stone: Miasto w którym jest główny punkt skupu surowców z pobliskich kopalń. Populacja: ok 2000 osób, w większości ludzie. Zarządzane przez burmistrza Roberta Ulla. Niezależne od okolicznych rodów, pozbawione wojsk i protekcji państw. Brak umocnień.

Świat, wiedza ogólna:
Dawno, dawno temu istniały dwa imperia. Mimo, że ich nazwy i historia zostały dawno zapomniane, pozostałości cywilizacji można wciąż znaleźć rozrzucone po całym znanym świecie. Moment zniszczenia cywilizacji przez dwóch walczących magów wyznacza rok zerowy Ery Odnowienia, ale mówi się, że pomiędzy tym momentem a chwilą z którą rozpoczęto liczyć czas minęło kilka lat. Walka dwóch potężnych magów rozdarła kontynent na pół, tworząc pas zmarzliny i anomalie pogodowe, które kompletnie wypaczyły klimat. Świat odbudowuje się już 369 lat, podzielony na strefy wpływu miast państw, rodów, klanów i gildii.
Północno-zachodnia część świata zdominowana jest przez potężny klan krasnoludów i Sojusz Trzech Koron. Ich strefa wpływów sięgałaby dużo dalej gdyby nie hordy potworów z północy z którymi muszą się mierzyć.
Południowy-Wschód to głównie pustynne plemiona walczące o oazy, rody walczące o władzę i dostęp do surowców, oraz państwa miasta, każde z własnymi prawami i zwyczajami.

Na południu leży wyspa Stormheil, skuta lodem śnieżna kraina, w której zachowała się część artefaktów z czasów imperium. Wiedza zdobyta dzięki nim pozwoliła na powstanie rozwiniętej cywilizacji, jednak wrogość fauny i flory nie pozwala im w pełni rozwinąć skrzydeł. W zamian za żywność, minerały i tanią siłę roboczą, dzielą się swoimi wyrobami i najemnymi oddziałami. Ostatnimi czasy założyli kolonię na mniejszej wyspie. Osiedleńcy borkają się z większymi i mniejszymi problemami, ale stopniowo opanowują coraz to większy obszar wyspy.
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Sandbox D&D   

Powrót do góry Go down

Sandbox D&D
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1