Proelium


Share | 
 

 Roboty

Go down 
AutorWiadomość
Admin

Admin

Liczba postów : 292

PisanieTemat: Roboty    Sob Lis 25, 2017 5:18 pm

Rob0ty

01000011 01111010 01110101 01101010 01100101 01101101 01111001

Ogólnie
Stworzone przez ludzi do pełnienia przeróżnych funkcji - roboty były pilnującymi porządku strażnikami, sługami tworzonymi na zamówienie bogaczy, czy też ciągle doskonalonymi w laboratoriach SI, które w końcu wymknęły się spod kontroli swoich twórców. Oczywiście, powstawały też pojedyncze jednostki mające konkretny cel istnienia - mogły być to chociażby androidy mające zapełnić pustkę po stracie jedynego dziecka, czy też spełniać seksualne fantazje... Albo być prototypowymi narzędziami mordu. Są więc najbardziej różnorodną rasą nie tylko pod względem kształtu (humanoidalne, zwierzęce i inne konstrukty), ale też wielkością, "poziomem inteligencji" oraz dostępnych technologii. Jedno jest jednak pewne - od kiedy pojawiła się w nich boska iskra, roboty uważają siebie za równych z ludźmi.

Słabości
- Każdy robot potrzebuje źródła zasilania. Uzupełnienie zasobów energii może odbywać się poprzez podłączenie do prądu, ogniwa słoneczne itd. Najnowsze modele mogą być wyposażone w silnik oparty na mini reaktorze Proelium. Co ile fabuł ma odbywać się ładowanie ocenia administracja w poszczególnych kartach postaci.
- Jeśli ktoś zdoła dorwać się do rdzenia SI może spróbować go zhakować i przeprogramować, czyniąc z jednostki niewolnika, wymazując mu pamięć etc.
- Elektryczność potrafi poważnie uszkodzić obwody, a nawet je kompletnie przepalić.
- Woda (ale też długie przebywanie w miejscu o dużej wilgotności) także może mocno utrudnić im funkcjonowanie.

Atuty
- Na start mogą mieć 4 technologie (jako jedyna rasa może zalać dział WT swoimi technologiami podczas tworzenia postaci).
- Zwiększona od ludzkiej wytrzymałość z racji materiału, z którego są stworzone.

Ciekawostki
- Jako chodzące kupy metalu ich waga znacznie wykracza niż podobnej wielkości stworzeń organicznych - około dwukrotnie albo i większa masa.
- Większość z nich jest przewrażliwiona na punkcie traktowania siebie jako żywych istot. "Ja, nie to."

Długość życia: Do zniszczenia jednostki.

Uwaga: Jeśli robot dołączy do Szamanów, nie może obudzić mocy, ale otrzymuje atut Leszego.

Uwaga v2: Nie mogą stać się Dziećmi Cienia (zniszczenie jednostki bez kopii zapasowej równa się śmierci).

Uwaga v3: Zamiast PD zdobywają moduły pozwalające im na dalszy rozwój (części i wzory ulepszeń swojej jednostki). "Cennik" jest jednak ten sam, co w przypadku innych ras.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Roboty
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Proelium  :: Archiwum Bety-
Skocz do: