Proelium


Share | 
 

 Eliksiry

Go down 
AutorWiadomość
Admin

Admin

Liczba postów : 292

PisanieTemat: Eliksiry   Pią Sie 25, 2017 12:38 amNazwa: Wywar Tojadowy
Typ: Trucizna
Forma: ciecz
Sposób aplikacji: Przez otwarte rany do krwioobiegu. Zazwyczaj macza się w nim groty strzał, czy ostrza sztyletów. Można również skazić wywarem miecze i bełty.
Cechy fizyczne: Gęsta lepka ciecz o granatowym kolorze. Charakteryzuje się mocnym, gryzący zapachem.
Efekty: Bezpośrednio po kontakcie z krwią nie niesie za sobą skutków. Dopiero po godzinie brzegi rany zaczynają puchnąć, a niedługo potem obrzęk staje się wyjątkowo bolesny i zaczyna postępować zajmując kolejne tkanki. Po dwunastu godzinach rozpoczyna się proces gnilny, który rozprzestrzenia się powoli aczkolwiek bardzo boleśnie, na tym etapie pojawia się wysoka gorączka. Mogą występować duszności, migotanie komór serca lub silne skurcze mięśni szkieletowych. Po dwóch dniach bez podania antidotum gorączka powoduje ścięcie się białek w organizmie, a w konsekwencji tego - śmierć.
Nazwa: Słodki Sen
Typ: Lek
Forma: ciecz
Sposób aplikacji: Doustnie, kilka kropel rozcieńczonych w alkoholu.
Cechy fizyczne: Gęsta, galaretowata ciecz o pomarańczowym kolorze i mdłym smaku i zapachu. Rozpuszcza się w alkoholu.
Efekty: Wspomaga leczeniu lekkich chorób. Zbija gorączkę, wspomaga odkrztuszanie i niweluje ból głowy. Skuteczna wyłącznie przy lekkich chorobach, w innych przypadkach zapobiega wyłącznie objawowo.
Nazwa: Babie Lato
Typ: Lek
Forma: Ciecz
Sposób aplikacji: Doustnie, kilkanaście kropel rozcieńczonych w wodzie.
Cechy fizyczne: Ciecz o charakterystycznym zielonym zabarwieniu i zapachu palonych ziół. Bez smaku, po rozcieńczeniu w wodzie kolor nie znika.
Efekty: Wspomaga leczeniu średnich chorób. Zbija gorączkę, wspomaga odkrztuszanie i niweluje ból głowy. Zapobiega postępowaniu zakażenia na wyższe stadia, a podczas ciężkiego stanu podtrzymuje chorego przy życiu. Bardzo skuteczna na choroby bakteryjne i grzybicze, słabiej działa na wirusy.
Nazwa: Diabeł Morski
Typ: Trucizna
Forma: Ciało stałe
Sposób aplikacji: Doustnie, dożylnie lub drogą kropelkową - dostanie się oparów do płuc. Można nim np nasączyć chustkę i przystawić ofierze do ust.
Cechy fizyczne: Fioletowe ciało stałe, które w temperaturze 35 stopni sublimuje tworząc lekko bladoróżowy gaz o słodkim zapachu.
Efekty: Neurotoksyna powodująca drżenie mięśni, drgawki całego ciała, zaburzenia oddechowe, oraz akomodacji oczu. W przypadku braku podania antidotum następuje śmierć w skutek uduszenia spowodowanego przez ostry paraliż mięśni oddechowych. W zależności od dawki i sposobu podania czas rozwijania się objawów jest różny. Po podaniu dożylnym pierwsze objawy pojawiają się już po kilkunastu minutach, a śmiertelny paraliż dopada po około sześciu godzinach. Następna w kolejności jest droga kropelkowa - już po pół godzinie po dostaniu się trucizny do płuc ofiara odczuwa pierwsze objawy, problemy nasilają się powoli dając również powolną śmierć, która następuje po dwudziestu czterech godzinach.
W przypadku podania doustnego pierwsze objawy pojawiają się półtorej godziny po spożyciu trucizny i nasilają się sukcesywnie. Charakterystyczną cechą tej drogi zatrucia jest nagłe pogorszenie stanu zatrutego po wystąpieniu pierwszego paraliżu. Bezdech następuje po dwóch dniach.
Nazwa: Smocza Krew
Typ: Wspomagacz
Forma: Ciecz
Sposób aplikacji: Dożylnie lub doustnie
Cechy fizyczne: Gęsta ciągnąca się ciecz do złudzenia przypominająca krzepnącą krew. Metaliczny smak i zapach zgniłych jaj. W kontakcie z powietrzem zmienia kolor na ciemnobrązowy.
Efekty: Substancja o działaniu hormonalnym blokującym pomiędzy komórkami nerwowymi impulsów bólowych do mózgu. Osoby pod wpływem są zdolne do odbioru bodźców pozabólowych: dotyku, ciepła, zimna, łaskotania. Nie odczuwają jednak żadnych czynników bólowych, co może stwarzać zagrożenie życia szczególnie jeżeli dojdzie do poważnych uszkodzeń, na które przez działanie wspomagacza nie zwróci się uwagi. Efekt znieczulenia utrzymuje się przez godzinę. Swój punkt szczytowy ma piętnaście minut po wchłonięciu do krwiobiegu, a następnie powoli słabnie. Smocza krew nie chroni przez zmęczeniem czy osłabieniem.
Nazwa: Duch
Typ: Wspomagacz
Forma: Ciecz
Sposób aplikacji: Drogą kropelkową
Cechy fizyczne: Lekka ciecz parująca w temperaturze dwudziestu pięciu stopni. Ma lekko zielone zabarwienie i jest bezwonna. Należy ją przechowywać w szklanych naczyniach.
Efekty: Wykorzystywana do uskuteczniania maskowania. Obniża temperaturę ciała, zwalnia pracę serca i zmniejsza częstotliwość oddechów. Osoba zażywająca ją nie traci na mobilności czy spostrzegawczości, ale z racji oddziaływania Ducha na organizm, dłuższe zrywy szybciej męczą. Dodatkowo ułatwia koncentrację - nie tylko w kwestii percepcji, ale też skupienia się na swoich myślach. Dlatego też często jest wykorzystywany przez Szamanów do wspomagania medytacji w celu znalezienia wewnętrznego Daimona.
Nazwa: Zachód Słońca
Typ: Antidotum na Wywar Tojadowy
Forma: Ciecz
Sposób aplikacji: Przez otwarte rany do krwiobiegu.
Cechy fizyczne: Lepka ciecz o pomarańczowym zabarwieniu i charakterystycznym zapachy jabłek.
Efekty: Najlepiej działa jeżeli podany tuż po zatruciu, kiedy jeszcze pierwsze objawy nie występują. Inaczej niezbędne jest oczyszczenie rany, nierzadko ponowne jej otworzenie i pogłębienie, by antidotum mogło bez problemów zneutralizować truciznę. Proces ten nie należy do najprzyjemniejszych i wymaga wprawy.
Antidotum działa nawet podczas stanu krytycznego, ale jego powodzenie wymaga czasu, więc wszystko jest w rękach wytrzymałości chorego i sprzyjającego losu.
Nazwa: Łzy Gai
Typ: Lek
Forma: Ciało stałe
Sposób aplikacji: Działanie zewnętrzne bezpośrednio na zmienione lub zranione miejsce. Można podawać doustnie w przypadku krwotoku wewnętrznego.
Cechy fizyczne: Granulowana białą substancja, która po rozpuszczeniu w wodzie daje zielony galaretowaty roztwór. Ma właściwości antyseptyczne. Jest szkodliwa dla Ziemistych.
Efekty: Wspomaga tworzenie się strupów i gojeniu się ran. Nawilża rany suche, a w mokrych zatrzymuje wysiąkanie płynu. W przypadku krwotoków wewnętrznych jest często jedyną nadzieją na ratunek. Współpracuje  z hormonami zmuszającymi do działania płytki krwi, oraz pobudza komórki do namnażania się, by skaleczenie się zagoiło.
Działa tylko i wyłącznie na organizmy zwierzęce, więc nawet jeżeli pomoże człowiekowi czy Runie, to dla Ziemistych jest szkodliwy. Niszczy ściany komórkowe wywołując tym samym nieprzyjemne pieczenie i ból. Poza dyskomfortem nie niesie za sobą żadnych poważniejszych skutków.
Nazwa: Lisi Proszek
Typ: Lek
Forma: Ciało stałe
Sposób aplikacji: Doustnie
Cechy fizyczne: Szary proszek musujący w roztworach alkoholu. Podczas tej reakcji wytwarza nieprzyjemny stęchły zapach.
Efekty: Specjalny lek stworzony z zamysłem dla Run, który miał uspokajać i wydłużać życie wybuchowych widzących. Jak się szybko okazało, lek ten ma o wiele szersze zastosowanie. Pomaga osobom chorym psychicznie poradzić sobie z zaburzeniami, które uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie. Zalicza się do nich m.in. schizofrenie, depresję dwubiegunową, sany lękowe. Dodatkowo Lisi Proszek jest dobrym rozwiązaniem dla osób borykających się z bezsennością.
Należy uważać z dawkowaniem, bo przy częstym stosowaniu uzależnia.
Nazwa: Esencja z koralu
Typ: Antidotum na Diabła Morskiego
Forma: Gaz
Sposób aplikacji: dożylnie, doustnie lub drogą kropelkową.
Cechy fizyczne: Gaz, który skrapla się w ośmiu stopniach i ma barwę żółtą.
Efekty: Najlepiej działa jeżeli podany tuż po zatruciu, kiedy jeszcze pierwsze objawy nie występują. Inaczej niezbędne jest schłodzenie preparatu i podanie dożylne. Proces ten wymaga wprawy i trzeba do tego czasu, którego zatrutemu może zabraknąć.
Antidotum działa nawet podczas stanu krytycznego, ale jego powodzenie wymaga czasu, więc wszystko jest w rękach wytrzymałości chorego i sprzyjającego losu.
Nazwa: Pył
Typ: Wspomagacz, a w dużych dawkach - trucizna.
Forma: Ciecz
Sposób aplikacji: Dożylnie po odpowiednim roztworzeniu.
Cechy fizyczne: Bezwonny, bezbarwny proszek, który w odpowiednim roztworzeniu nabiera koloru niebieskiego.
Efekty: Ma szerokie zastosowanie w ziołolecznictwie. Podawany w przypadku anafilaksji szybko likwiduje objawy ostrej reakcji alergicznej. Wywołuje szybki skurcz naczyń krwionośnych, dzięki czemu podnosi się ciśnienie krwi. Rozluźniają się także mięśnie gładkie oskrzeli i gardła, co ułatwia oddychanie. Ma działanie podobne do adrenaliny, ale znacznie silniejsze. Dlatego podana podczas walki niweluje odczuwanie bólu (ale nie całkiem), pozwala na pokonanie wewnętrznych blokad i wykorzystanie swojej siły w większym zakresie do samej walki, czy późniejszej ucieczki. Przy przedawkowaniu powoduje przeciążenie serca, a w konsekwencji zawał albo, w przypadku Run, atak szału.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Eliksiry
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Proelium  :: Archiwum Bety-
Skocz do: