Kalendarium

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


avatar


Liczba postów : 261
Zobacz profil autora

PisanieTemat: Kalendarium   Czw Sie 24, 2017 8:18 pm

Kalendarium

Spisane są tu w porządku chronologicznym najważniejsze wydarzenia mające miejsce w Mundo Emerso. Daty z racji braku źródeł zostały uogólnione i podane w przybliżeniu.

Ważne: Obecnie używane datowanie opiera się na drugim roku zero, wiedza sprzed niego jest praktycznie niedostępna - w celu jej uzyskania konieczne są misje uzgodnione z Administracją.

Rok 2351 - Kryzysy energetyczne i ekologiczne zagroziły dalszemu istnieniu ludzkiej rasy, remedium na dolegliwości Ziemi szukają najwybitniejsi naukowcy i badacze.

Rok Zero - Program, choć niezwykle kosztowny i czasochłonny w końcu pozwoliło ludziom wrócić do normalnego życia i rozwijać cywilizację bez obaw w "nowym, lepszym świecie".

Lata 93 - 152 - Wybuch Wielkiej Wojny, konfliktu nazywanego także III wojną światową. Trwała przez całe pokolenia, a po jej zakończeniu niewiele pozostało z "nowego, lepszego świata" - ot, kilka ruin na wschód od Rule.

Wieki ciemne - Czas, w którym świat lizał rany po ostatnim konflikcie. Znaczne zmniejszenie populacji, olbrzymie zniszczenia i ogólny regres dotykający wszystkich aspektów życia. Okres ten trwał około trzystu lat.

Drugi rok Zero - W świecie ludzi powstają w końcu zorganizowane byty, na czele których bryluje Partia.

Lata 1 - 504 - Odbudowa cywilizacji do formy, w której jest obecnie znana. Przez rozrastanie się społeczeństwa Złom-monterów dochodzi do pierwszych kontaktów z Widzącymi. Udokumentowane spotkanie datuje się na rok 501.  

Rok 368 - Laura Skłodowska na nowo odkrywa energię zwaną Proelium.

Rok 505 - Wojna między Złom-monterami, a Widzącymi wisi na włosku.

Rok 506 - Wybór nowego Obsydianowego Motyla i jego Zgnilizn. Więcej informacji tutaj.  


Rok na forum = rok w rzeczywistości.Powrót do góry Go down
 
Kalendarium
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Kalendarium

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Proelium  :: Prolog :: Kompendium Wiedzy :: Świat-
Skocz do: