Proelium


Share | 
 

 Komnata Proroków

Go down 
AutorWiadomość
Iskra
Widzący
avatar

Liczba postów : 91

PisanieTemat: Komnata Proroków   Czw Sie 24, 2017 8:33 am

Przestronna, wręcz ogromna komnata, gdzie przechowywane są prochy kolejnych Proroków, którzy zrzucili swoją cielesną powłokę by połączyć się z Gaią, służyć jej, wykonać swoją powinność i na zawsze zjednoczyć się z matką, pozwalając by inny Widzący zajął miejsce.
Wykonana jest na podstawie sześciokąta foremnego, którego środkową częścią jest ogromny, marmurowy ołtarz zdobiony płaskorzeźbami opowiadającymi o dziejach Czterech Żywiołów, pierwszych Widzących. Dodatkowo został wzbogacony ornamentami w postaci bestii i roślin. Ołtarz jest oświetlany promieniami słońca wpadającymi przed okrągły otwór w sklepieniu. Dzieje się tak tylko raz w ciągu dnia, kiedy słońce jest w zenicie. To właśnie w tym miejscu odkładane są szczątki Proroka, a Widzący najsilniej odczuwają jego obecność. Wielu doświadcza tutaj objawienia, mówi się nawet o wizjach ukazujących przeszłość jak i przyszłość.
Dookoła, na posadce rozchodzą się mozaiki w żywych kolorach, które przedstawiają trzy żywioły: wodę, ziemię i powietrze. Celowo pominięty ogień ma swoje miejsce jako wiecznie święcący płomień w pochodniach w każdym z rogów komnaty. Swoją prostotą burzy wyniosły klimat miejsca, równocześnie oświetlając pozostałe dekoracje i pozwalając im być podziwianymi.
Całość budynku zamyka sklepienie imitujące niebo; w jednej połowie podczas dnia, a w drugiej - w nocy.
Zazwyczaj jest to ciche i zmuszające do refleksji pomieszczenie, aczkolwiek ożywa ono podczas "wniebowzięcia" Proroka oraz świąt.We were weak.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Komnata Proroków
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Komnata Odyna Tragaryena

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Proelium  :: Area Verde :: Świątynia Gai-
Skocz do: