Proelium


Share | 
 

 Misje

Go down 
AutorWiadomość
Admin

Admin

Liczba postów : 292

PisanieTemat: Misje   Pią Sie 18, 2017 12:55 am


Wyprawy, zlecenia, zadania, misje - nieważne jak zostaną nazwane, są to przygody poszczególnych postaci, czasem w mniejszych lub większych grupach, a w przypadku Eventów można mówić o udziale większości frakcji do których skierowane jest wyzwanie. Zazwyczaj całość zamyka się na postach Mistrza Gry i graczy, których dana misja dotyczy, a pieczę nad zaakceptowaniem i wynagrodzeniem misji sprawuje Administracja.

Łatwe: Najprostsze zadania, które nie niosą ze sobą żadnego zagrożenia. W tych misjach postacie najczęściej służą za typowe "przynieś-podaj-pozamiataj". Oddelegowywanie do takich zleceń silniejszych jednostek jest dla nich nie tylko marnotrawstwem czasu, co i pewnego rodzaju zniewagą.
Przykładowe zadanie: Zajęcia w koszarach, pomoc przy opatrywaniu lekko rannych i tym podobne.
Wynagrodzenie: 1PD (może się delikatnie zmienić w zależności od długości i jakości misji), ewentualnie poszukiwany przedmiot, wiedza, lub zasób.
Minimalna długość: 20 postów (po 10 na osobę).

Średnie: Zlecenia na tym poziomie zawierają już element ryzyka, czy to w formie obrażeń postaci, czy też odpowiedzialności ciążącej na podejmowanych przez nią decyzjach. Potrzebne jest skupienie, by wyjść z misji bez poważniejszych obrażeń na ciele lub umyśle.
Przykładowe zadanie: Medyk może odbyć długi dyżur w trudnych warunkach, a wojskowy patrolować tereny graniczne Area Nera.
Wynagrodzenie: 3PD (może się delikatnie zmienić w zależności od długości i jakości misji), ewentualnie poszukiwany przedmiot, wiedza lub zasób.
Minimalna długość: 40 postów (po 20 na osobę).

Trudne: Śmierć postaci na misjach tej rangi jest już jak najbardziej możliwa nawet bez złośliwego i upartego MG. Zadania tego typu wymagają od postaci doświadczenia i ciągłego skupienia na swoich ruchach, w przeciwnym wypadku można skończyć znacznie gorzej, niż tylko z rozczarowanym zleceniodawcą.
Przykładowe zadanie: Wyprawa z dużym oddziałem do Omegi. Jako medyk - asystowanie oddziałowi idącemu do Omegi.
Wynagrodzenie: 8PD (może się delikatnie zmienić w zależności od długości i jakości misji), ewentualnie poszukiwany przedmiot, wiedza lub zasób.
Minimalna długość: 60 postów (po 30 na osobę).

Poziom X: Jeśli idziesz na misję o tym poziomie, to ciesz się, jeśli wrócisz z niej na nogach. Niekoniecznie własnych. Zadania rangi X to może nie ratowanie świata, ale jego części z pewnością.  Pamięć o bohaterach pozostanie na wieki, a pył przegranych rozwieje się na wietrze.
Przykładowe zadanie: Samotna wyprawa do Omegi.
Wynagrodzenie: 20PD (może się delikatnie zmienić w zależności od długości i jakości misji), ewentualnie poszukiwany przedmiot, wiedza lub zasób.
Minimalna długość: 100 postów (po 50 na osobę).


Uwaga: Minimalna długość misji nie oznacza, że z kaprysu MG misja łatwa będzie trwała pięćdziesiąt postów. Lepiej unikać tego typu sytuacji, inaczej należy liczyć się z interwencją Administracji.

Uwaga v2: Umówiony czas na odpisy pomiędzy stronami powinien być przestrzegany przez MG oraz gracza, by uniknąć później zbędnego narzekania i nieprzyjemności. Poinformowanie o poślizgu z odpisem przez GG, PW czy Discorda nie jest chyba wyzwaniem?

Uwaga v3: Gracze powinni pamiętać przy szukaniu misji, w czym specjalizuje się ich postać. Medyk raczej nie zawalczy na arenie czy też nie otworzy niezauważenie sejfu. Oczywiście nikt nie zabroni ruszyć muzykowi do walki, a złodziejowi zmierzyć się na rękę z siłaczem, ale winą za ewentualnie niepowodzenie nie można wtedy obarczyć MG, a siebie samego.

Uwaga v4: Po wykonaniu trzech misji postać musi odpocząć. Czy to w czyimś towarzystwie, czy podczas leczenia otrzymanych ran. Łamanie tej zasady będzie karane nieuznawaniem kolejnych misji.

Uwaga v5: Nie można iść na więcej, niż dwie misje u jednego MG z rzędu. Misje grupowe oraz eventy są wyjątkiem od tej reguły, ale potem trzeba znaleźć innego prowadzącego.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Misje
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Proelium  :: Prolog :: Misje-
Skocz do: