Proelium


Share | 
 

 Regulamin

Go down 
AutorWiadomość
Admin

avatar

Liczba postów : 292

PisanieTemat: Regulamin   Czw Sie 17, 2017 11:16 pm


Regulamin

Słowo prawem się stało.


Regulamin Ogólny:

1. Administracja nie jest nieomylna. W razie zauważenia błędu gracz powinien zwrócić administratorowi uwagę, podając przy tym argumenty.
2. Forum jest światem autorskim z domieszką kilkunastu książek, mang, czy filmów.
3. Zabrania się obrażania innych użytkowników i dokonywania "samosądów".
4. Wszelkie spory powinny być rozstrzygane prywatnie, wynoszenie tego do ogółu może skończyć się ukaraniem każdej strony konfliktu, bez patrzenia na "ale to on zaczął!".
5. Nick to imię, nazwisko, bądź pseudonim postaci. Dlatego dodawanie liczb, emotikonów i innych tego typu zabiegów jest zabronione.
6. Na forum dozwolone jest używanie artów z mang, anime, fantasy, a także gifów, czy nawet zdjęć realnych, pod warunkiem, że ogół wpasuje się w klimat forum.
7. Wymiary avatara wynoszą; 250px. szerokości na 400px. wysokości. Przekroczenie rozmiaru jest równoznaczne z usunięciem emblematu.
8. Sygnatura tak, jak avatar powinna wpasowywać się w klimat. Nie ma tutaj konkretnych wytycznych, ale obraz/gif nie może rozciągać strony.  
9. Emblemat oraz podpis nie mogą propagować nazizmu, komunizmu, ludobójstwa etc. Łamanie tego punktu skutkuje ostrzeżeniem o wartości 2.
10. Na chatboxie istnieje bezwzględny zakaz używania kolorów. Dozwolone jest pisanie wyłącznie kolorem podstawowym.
11. Wszystko, co zostało stworzone dla rozwoju forum jest jego własnością, objętą prawami autorskimi, a kopiowanie treści postów bez zgody jest karane banem.


Multikonta:
1. Drugie konto może założyć każdy gracz w dowolnej chwili.
2. Trzecie konto można założyć dopiero po dwóch miesiącach od daty akceptacji drugiej postaci, oraz napisaniu na obu poprzednich łącznie 100 postów fabularnych.
3. Czwarte konto można założyć dopiero po dwóch miesiącach od daty akceptacji trzeciej postaci, oraz napisaniu na każdym koncie co najmniej siedemdziesięciu pięciu postów fabularnych (łącznie 225).
4. Można mieć maksymalnie cztery multikonta. Kłamanie w tej kwestii równa się biletem do piekła i ostrzeżeniem o wartości 3.
5. Użytkownik ma prawo prowadzić postacie będące we wrogich grupach. Zabrania się jednak interakcji między własnymi postaciami oraz wynoszenia prywatnych informacji z działów organizacyjnych z grupy A do grupy B. Takowe informacje mogą być zdobywane i przekazywane wyłącznie drogą fabularną. W przypadku złamania tego podpunktu akcja zostaje cofnięta, a gracz otrzymuje ostrzeżenie o wartości 3.

Regulamin Fabularny:

1. Postacie nie są nieśmiertelne, ani wszechwiedzące należy brać to pod uwagę, ponieważ takie kozaczenie może zostać ukarane fabularnie.
2. Kartę postaci tworzymy samodzielnie dostosowując się do zarysu fabularnego forum, ras jakie tutaj się znajdują oraz innych elementów. W Karcie Postaci należy uwzględnić jak najwięcej informacji, szczególnie rozpisując się na temat mocy, umiejętności oraz słabości.
3. Zabronione jest pisanie w dwóch miejscach jednocześnie. Wyjątkami są zebrania, zgromadzenia, czy posiedzenia grup, na których obecność jest obowiązkowa (chyba, że napisane będzie inaczej).
4. Ogólne jest zabronione wykorzystywanie wiedzy gracza by pomóc swojej postaci. Łamanie tego punktu może zostać ukarane fabularnie.
5. Na forum obowiązuje język polski, tyczy się to głównie zasad interpunkcji i ortografii. Pisanie z błędami jest oznaką braku szacunku dla drugiej osoby.
6. Nie ma minimalnej liczny słów na post, ale te kilka rozbudowanych zdań nie powinno sprawiać problemu.
7. Stosunki seksualne, tortury oraz inne opisy mogące kogoś zgorszyć należy umieszczać w spojlerze z dopiskiem +18.
8. Przekleństwa są dozwolone i nie ma co do nich żadnych zahamowań, chociaż jak wiadomo; nie tylko z łaciny podwórkowej składa się opis.
9. Opisy pedofilii, zoofilii czy nekrofilii i innych tego typu wynaturzeń będą usuwane, a ich twórca otrzyma ostrzeżenie o wartości 3.
10. Użytkownik ma prawo do prowadzenia NPC o ile ma to uzasadnienie fabularne (brat, siostra, piekarz z osiedla etc.). Nie wolno kierować NPC podczas walk, misji itd. chyba, że MG powie inaczej.

Postacie pośmiertne:

1. W przypadku śmierci postaci, która nie zostanie uznana przez Administrację za podstawienie się, gracz może zacząć z maksymalnie 3/4 PD posiadanymi na poprzednim koncie, ale suma ta nie może być mniejsza, niż startowa ilość PD nowych postaci.
2. Jeśli postać posiadała wyjątkowo trudne do zdobycia przedmioty, może zacząć z dodatkową technologią/artefaktem/bestią (poziom określa Administracja) na nowym koncie.

System upomnień, ostów oraz banów:

1. Łamanie regulaminów skutkuje otrzymaniem przez gracza upomnienia, ostrzeżenia, lub - w ostateczności - bana.
a. Jeśli złamany punkt nie został wyceniony, domyślną karą jest ostrzeżenie o wartości 2.
2. Przeklinanie na CB jest zabronione w godzinach od 6 do 23.
3. Gracze mają znać różnicę między obrażaniem, a konstruktywną krytyką.
4. Spam jedną, nic nie wnoszącą wiadomością będzie karany.
5. Występki na CB lub Discordzie skutkują w ostateczności banem na ów komunikator.

Upomnienie: To prosty sygnał, by gracz zawrócił ze złej drogi. Jest najlżejszą formą przywrócenia porządku.

Ostrzeżenie: Jeśli upomnienie nie wystarczy, Administracja i Moderacja może ostrzec gracza, przed konsekwencjami dalszego złego zachowania. Każde ostrzeżenie jest zapisywane wraz z powodem jego wystawienia. Ostrzeżenia mogą mieć różną wartość; ost o wartości 2 liczy się jako dwa "zwykłe ostrzeżenia".

Ban: Narzędzie ostatecznej zagłady. Używany w chwili, gdy wszystko inne zawodzi.

Kolejność:
Upomnienie → Ostrzeżenie → Ostrzeżenie → Ostrzeżenie → Ban na 24 godziny → Upomnienie  → Ostrzeżenie  → Ostrzeżenie  → Ban na tydzień  → Ostrzeżenie → Ban na miesiąc →  Ban wieczysty

Przykład:

Gracz XYZ po zaakceptowaniu KP w pierwszym fabularnym poście opisuje szczegółowo akty zabronione w punkcie 9. Regulaminu ogólnego - otrzymuje ostrzeżenie o wartości 3, więc następne wykroczenie równa się banem na 24h.

Aktualizacja: 20.08.2017

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Regulamin
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Proelium  :: Prolog :: Regulaminy-
Skocz do: